Start
Nietypowy bezdach na sprzedaż Drukuj Email
06.07.2014.

Mamy chętnych na wyjątkowego 9-3 rocznik 1998 z dachem prawie-targa? Tak zwany „Poker Edition” właśnie trafił na aukcję w szwedzkim serwisie blocket.se.

Saab 9-3 Poker Edition
Fot. Garaget.org

Jak głosi internet, samochód został oryginalnie przebudowany z inicjatywy m.in. jednego z członków zarządu Saaba (tego „starego”), Petera Wallenberga. Od jego ksywy „Poker” wzięła się zwyczajowa nazwa tej nietypowej dziewięć-trójki. Jest to coupe w wersji SE, z silnikiem z „dużym” turbo o mocy 185KM. Ma pakiet wizualny nawiązujący do Viggena, a w środku ma piękną, jasną tapicerkę. No i nie ma dachu.

A raczej, częściowo nie ma. Dzięki przeróbce wykonanej przez Fidafors Auto Racing cały dach Pokera zsuwa się w elegancki rulonik. Nie ma wiatru we włosach jak w kabrio, ale można oglądać gwiazdy i cieszyć się świeżym powietrzem – w sam raz na lato. Sztywność nadwozia też zapewne jest trochę większa, niż w przypadku „pełnego” kabrioletu.

Saab 9-3 „Poker Edition” ma w tym momencie ok. 13 tysięcy kilometrów udokumentowanego przebiegu. Jest jedyny w swoim rodzaju – drugiego takiego nigdy nie zbudowano, choć gdyby ktoś bardzo chciał, z pewnością znalazłaby się firma, która podjęłaby się przeróbki. Tyle, że to nie byłby już „samochód prezesa”. Za jego wyjątkowość trzeba zapłacić 49,000 koron szwedzkich, czyli ok. 21 tysięcy złotych. To dużo jak na 9-3 z rocznika 1998, ale biorąc pod uwagę historię samochodu i jego przebieg, dla niejednego kolekcjonera będzie to niezła okazja.

To jak – ktoś licytuje? Aukcja tutaj: Saab 9-3 Poker Edition.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Złap nas w sieci


Fanklub 2010

Logowanie

Witaj Gość.


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!
 
Advertisement
Advertisement

Sonda

Jakiego koloru jest Twój Saab?
 

Wiadomości Klubowe

© 2007-2015 Saab Klub Polska